Pałac w Święciechowie

Duża nieruchomość z obszernym parkiem w pobliżu rezerwatu przyrody

 


  • Rok budowy: Początek XX w.
  • Adres: Święciechów, gmina Drawno, powiat choszczeńcki, województwo zachodniopomorskie
  • Położenie: 3 km na północ od Drawna, 2 km od drogi krajowej 10
  • Powierzchnia użytkowa: ok. 1700 m kw. + poddasze + przybudówka
  • Powierzchnia działki: ok. 4.66 ha, w tym park pod ochroną konserwatora z 2 stawami
  • Właściciel: Prywatny
  • Cena: 190.000 € + prowizja 4,305%

 

Święciechów jest położony jedynie 2 km na południe od drogi krajowej 10, 80 km od Szczecina a tym samym ok. 2,5 godziny drogi od Berlina. Miejscowość jest krajobrazowo atrakcyjnie położona na północnym krańcu Drawieńskiego Parku Narodowego, zaś sam pałac na skraju wsi.

 

Silberberg należał do końca XVIII w. do posiadłości rodziny von Wedel w Nowej Marchii (Neumark). Jej centrum była oddalona o jedynie kilka km warownia a później zamek w Drawnie (Neuwedell). W XIX w. kilkukrotnie zmieniał się właściciel mającego ok. 1300 ha majątku. Ostatnim właścicielem do 1945 r. był Oskar von Enckefort. Po 1945 r. pałac podzielił los wielu podobnych budynków położonych na wschód od Łaby. Przez długi czas był siedzibą administracji miejscowego PGRu, a następnie służył jako dom dziecka. W 2004 r. został sprywatyzowany i opustoszał.

 

 

Obecny pałac został wzniesiony na początku XX w. na fundamentach uprzednio istniejącego budynku i ma wymiary 35 x 15 m. Jest w całości podpiwniczony i posiada 2 pełne piętra. Szerokie schody prowadzą do przestrzennego ganku. Również od strony ogrodu schody prowadzą do parku posiadającego ciekawy drzewostan i dwa stawy. Stan nieruchomości jest wobec długoletniego braku użytkowania zadowalający. Wiele z oryginalnego wystroju wnętrz zachowało się. Części imponującego ganku zostały rozebrane i zabezpieczone. Pałac i park znajdują się pod ochroną konserwatora. Do nieruchomości należy kilka przybudówek, w tym garaże.


AdmirorFrames 2.0, author/s Vasiljevski & Kekeljevic.

 

+48 786 100 737

info@zamieszkaj-w-palacu.pl

Wyświetl większą mapę

 

  

"Nadszedł czas, aby obudzić zamki i pałace z ich snu"