Ruiny pałacu w Silginach

Niedrogi zespół parkowo-pałacowy gotowy do rewitalizacji

 


  • Rok budowy: 1836
  • Adres: Silginy, gmina Barciany, powiat kętrzyński, województwo warmińsko-mazurskie
  • Powierzchnia użytkowa: 540 m kw., kubatura 4 220 m3: 32 pomieszczenia, piwnica
  • Inne: 2 piętra, poddasze, uzbrojenie: prąd i woda, dojazd drogą asfaltową, decyzja o warunkach zabudowy, ostatni remont w 1994 r.
  • Powierzchnia działki: 4,6358 ha
  • Właściciel: Prywatny
  • Cena: 50.000 € + prowizja 4,305%

 

Neoklasycystyczny pałac z 1836 r. z zespołem parkowym. Od ostatniego remontu w 1994 r. systematycznie niszczeje. Jako ruinę można go nabyć razem z działką za przystępną cenę. Właściciel posiada bogate materiały planistyczne pozwalające na wierną odbudowę pałacu zgodnie z wymogami konserwatorskimi oraz odtworzenie parku. Plany, których przygotowanie kosztowało według właściciela ok. 50.000 €, można nabyć po kosztach wykonania i niezwłocznie rozpocząć renowację. Jest to konieczne zanim pałac ulegnie całkowitemu zniszczeniu.

 

Budynek znajduje się na skraju parku z XVIII w. Zbudowany jest z cegły na planie prostokąta. Po wschodniej stronie posiada półkolisty ryzalit. Składa się z trzech części. Jego środkowa część jest wyższa niż oba skrzydła. Każda z części pokryta jest osobnym dachem. Zamek i zespół parkowy są oddzielone od wsi malowniczą rzeką Liwną. Park jest zachowany, jednak z biegiem lat zdziczał. Ogrodzenie jest niekompletne.

 

Położenie
Pałac w Silginach leży niedaleko granicy z Obwodem Kaliningradzkim, we wsi założonej w drugiej połowie XIV w. Odległość od węzła kolejowego Korsze wynosi ok 18 km, od Barcian ok 15 km i od Kętrzyna ok 35 km.


AdmirorFrames 2.0, author/s Vasiljevski & Kekeljevic.

 

+48 786 100 737

info@zamieszkaj-w-palacu.pl

  

"Nadszedł czas, aby obudzić zamki i pałace z ich snu"

 

Wyświetl większą mapę